KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14278140

nr 1427 8140

Tom Krestesen

(f. 1927), Danmark

"Landskap Österlen". Signerad, daterad -84. Proveniens: Monark-Crescents samling. Akvarell. Bildmått: ca 46x66 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm

Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 20:11:20

25/10 20:03:29 1      Vinnande bud

Tom Krestesen

Läs mer om Tom Krestesen